Sıkça Sorulan Sorular

Denebunu ile ilgili en sık sorulan sorular

Premium

Denebunu ayrıcalıklarına yenilerini eklediğimiz bir üyelik modeli. Ayda sadece 189,90 TL’ye her ay Denebunu Aylık Kutusu deneyimleyebilir, Denebunu Exclusive Kutularında ücretsiz kargo ve %20 indirim avantajını kullanabilir, 1 ay boyunca ücretsiz Exxen üyeliğine sahip olabilirsin.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Hayır. Denebunu Aylık Kutusu markalarla iş birliklerimiz kapsamında üyelerimizin profiline uygunluğuna göre tanımlanmaktadır ve profiline uygun kutu olan tüm Denebunu üyelerine her ay Aylık Kutu sunulmaya devam edecektir.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Denebunu Premium ayarlar sayfasından üyeliğini dilediğin zaman iptal edebilirsin. Ödeme alındıktan sonraki iptallerde bir sonraki ödeme dönemine kadar premium ayrıcalıklarından yararlanmaya devam edebilirsin.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Birincil adres, Denebunu'daki ana adresindir. Denebunu siparişlerinde birincil adresin seçili olarak gelecektir ve gönderimlerin birincil adresine yapılacaktır.

Premium ayarlar sayfasından, "Aylık kutum birincil adresime otomatik olarak gönderilsin" kutucuğunu işaretlediğinde, Premium Aylık Kutu'n sen talep etmeden Birincil Adres'ine gönderilecektir. Birden fazla kayıtlı adresin varsa, birincil adresini "Adreslerim" sayfasından değiştirebilirsin.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Üyelik

Sen de bizim gibi yeni ürünler keşfetmeyi ve satın almadan önce denemeyi sevenlerden misin? Dünyanın önde gelen markalarının ürünlerini satın almadan önce denemen ve denediğin ürünlerle ilgili fikirlerini paylaşman için Denebunu’yu kurduk!

Denebunu, ilgi alanlarına ve profiline uygun ürünler olduğu zaman “Aylık Kutu” ya da “Exclusive Kutular” sayfasında deneyimlemen için sunar ve kapına kadar getirir. Yapman gereken tek şey; keşfetmek, denemek ve yorum yapmak!

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Denebunu’ya üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Denebunu’ya ücretsiz bir şekilde üye olduktan sonra profiline uygun bir kutu olduğunda sana e-posta ile bilgilendirme yapıyoruz. Denebunu’da 2 farklı kutu çeşidine rastlarsın: Aylık kutular ve Exclusive kutular. Aylık kutulara sahip olmak için hiçbir bedel ödemene gerek yok. Kargo ücreti de buna dahil! Yapman gereken tek şey belirlenen süre içerisinde kutunu talep etmek ve sonrasında denediğin ürünlerle ilgili sistem üzerinden yorumlarını bizimle paylaşmak.

Dönem dönem yayınladığımız ve içerisinde lüks kozmetik markaların seyahat veya orijinal boy ürünlerinden oluşan Exclusive kutular ise ücretli olup; piyasa değerinden çok daha uygun fiyatlardadır. Bu kutuları satın alıp almaman aylık kutu görme şansını etkilemez.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

16 yaş ve üzeri herkes Denebunu’ya üye olabilir.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Dünyanın neresinde olursan ol Denebunu’ya üye olabilirsin. Maalesef şimdilik yalnızca Türkiye’de gönderim hizmeti vermekteyiz. Eğer yurtdışında yaşıyorsan yine de Denebunu’ya üye olabilir; sitemizdeki içeriklerden faydalanabilir ve deneyen üyelerin ürün yorumlarına ulaşabilirsin.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Üyeliğini oluşturduktan sonra ‘’Profilim’’ sayfasındaki ‘’Üyelik Bilgileri’’ bölümünden e-posta adresin dışındaki tüm bilgileri istediğin gibi güncelleyebilirsin. Ancak bu değişiklik hakkını sana sadece bir defa sunabiliyoruz çünkü birbirimizle kuracağımız ilişkinin güvene dayalı olması bizim için her şeyden çok daha önemli.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Üye girişi yapıldıktan sonra Profilim sayfasındaki Üyelik Bilgileri bölümünden şifreni istediğin zaman değiştirebilirsin.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Bir kişinin birden fazla hesabının olması katılım koşullarımız çerçevesinde mümkün değildir. Birden fazla hesabı olduğu tespit edilen üyelerimizin kutuları sistem üzerinden iptal edilecektir.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Üyeliğini iptal etmen için takip etmen gereken yol şu şekilde;

''Profilini Güncelle / Üyelik Bilgilerim / Üyeliğimi iptal et''

Ama biz Denebunu sensiz olmaz diye düşünüyoruz ve değerli yorumlarını her fırsatta bizimle paylaşmanı tercih ederiz. Ancak üyeliğini iptal ettiğin takdirde yeniden aktif edemeyeceğini ve bu yüzden yeniden üye olman gerekeceğini belirtmek isteriz.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Profilindeki tüm soruları yanıtladıysan her bir kategorinin (Hakkında, Kişisel Bakım, Ev Bakım vb.) yanındaki beyaz yuvarlak kutucuğun içerisinde tik (✓) işaretini görmen gerekiyor. İlk olarak gözünden kaçan bir şey var mı diye tekrar profilini kontrol etmeni öneririz.

Tüm sorular yanıtlanmış olmasına rağmen profiline tanımlı Bonus Sorular olabilir, onları da yanıtlamanı bekliyoruz. Bonus Sorular, ilgili markaların hedef kitlesine göre kişiye özel tanımlandığı için herkes tarafından görülmeyebilir. Eğer profiline tanımlanmış Bonus Soru yoksa bu senin profil doluluk oranını etkilemeyecektir.

Yukarıdaki tüm kontrolleri yapmana rağmen profilin hala %100 olmuyorsa; info@denebunu.com adresi aracığıyla sorununu bizimle paylaşabilirsin.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Telefon numarası doğrulama kodları, hesabın kişiye özel olduğunu kanıtlamak için kullanılan kodlardır. Yollayacağımız her kutunun doğru kişiye ulaşmasını teyit etmemize yardımcı olur.

Telefon numaranı doğrularken; bilgilerin kısmında numaranı paylaştıktan sonra telefon numarasının sana ait olduğunu onaylamak amacıyla sistem SMS yoluyla sana bir doğrulama kodu gönderir. Senin de onay alabilmen için bu doğrulama kodunu ilgili kutucuğa girmen yeterli olacaktır.

Kutu gönderim sürecinde bu doğrulama adımı zorunludur bu sebeple sana ulaşabilmemiz için bu aşamayı da atlamamanı önemle rica ediyoruz.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Öncelikle sorunun ne olduğunu beraber çözelim, buna sebep olabilecek problemlere bakalım;

1. Telefon numaranı yanlış girilmiş olabilir misin? İlk olarak numaranı yeniden kontrol etmeni öneririz. Eğer kontrol ettiysen şimdi de doğrulama ekranından yeni bir kod iste, umarım sorunun çözülmüştür. Ama olmadıysa aşağıda belirttiğimiz diğer yöntemleri deneyebilirsin.

2. Mobil hizmet sağlayıcın, Denebunu'nun seninle iletişime geçmek için kullandığı kısa kodlu SMS'leri engelliyor olabilir. Kısa kodlu SMS'lerin mobil hesabında etkinleştirilmiş olduğunu onaylamak için mobil hizmet sağlayıcınla iletişime geçebilirsin.

3. Kaydolurken kullandığın telefon numaran farklı bir hesap tarafından doğrulanarak sisteme kaydedilmiş olabilir, bu noktada tekrar kod gönderimi maalesef sağlanmaz.

Her üç durumu da kontrol ettikten sonra hala onay SMS'i almıyorsan veya farklı sorunlarla karşılaştıysan info@denebunu.com adresinden sorununla birlikte telefon numaranı bizimle paylaş ve biz de hesabının doğru şekilde oluşturulduğundan emin olarak sana en kısa sürede yardımcı olalım.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Telefon numaran daha önceden sistemde kayıtlı olduğu için telefon numarası doğrulaması yapamıyorsan info@denebunu.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsin.

Bu sorunun sebebi ikinci bir Denebunu hesabı daha oluşturmuş olman da olabilir. Üyelerimizin yalnızca bir tane Denebunu hesabı olabileceğini sana tekrar hatırlatmak isteriz.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Ürünler

Ayda 1 kez, çoğunluğu deneme boy olan, kimi zaman da orijinal boy ürünlerden oluşan aylık kutularımızı üyelerimizin profiline uygunluğuna göre sunuyoruz. Profilini ne kadar doldurursan, ürün deneme şansın o kadar artacaktır. Sadece ilgi alanları değil; yaş, cinsiyet, alışveriş alışkanlıkları, kısacası seni yakından tanımamız için oluşturduğumuz ankette yanıtladığın her soru profilini oluşturmaktadır. 

Bu aylık kutular, iş birliği yaptığımız markaların ürünlerini denettirmek istedikleri hedef kitleye ve bize iletmiş oldukları kriterlere uygun üyelerin profillerine tanımlanmaktadır. Anketimizde bize iletmiş olduğun bilgiler ve daha önce almış olduğun Denebunu Aylık Kutuları sunacağımız kutuların içeriklerine etki edebiliyor, bu nedenle üyelerimizin kutularından farklı marka ve ürünler çıkabiliyor.

Eğer profiline tanımlı bir aylık kutu varsa, e-posta ile bilgilendirme alırsın. Profiline tanımlanmış olan bu kutuyu talep etmek için belli bir süren olacaktır. Bu süre, her kutu için farklı olabilir. Sana belirlenen süre içerisinde kutunu talep etmezsen, hakkın başka bir üyemize geçmiş olur.

Denebunu kutuları, abonelik usulü değildir; yani kutu alabilmen için yalnızca profilini doldurmuş olman yetmez. Profiline tanımlı bir kutu olduğunda sipariş süresi içerisinde onu “Hemen Ücretsiz Gönder!” butonuna basarak talep etmen gerekmektedir.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Denebunu’da çoğunlukla deneme boyu ürünler olsa da bazen daha uzun süre deneyimleyebileceğin orijinal boy ya da seyahat boy ürünleri de üyelerimizle buluşturuyoruz.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Denediğin ürünler ile ilgili yorumlarını tüm samimiyetinle bizlerle paylaşman hem bizim için hem de o ürünlerin sana ulaşmasını sağlayan marka partnerlerimiz için çok önemli. Bir ürün için yapmış olduğun yorumun olumlu ya da olumsuz olması bir sonraki kutuları kapman için bir kriter değildir çünkü verdiğin geri bildirimler, ilgili ürünlerin marka ekiplerine anonim olarak raporlanmaktadır. Fakat Denebunu’da ürün denemeye devam etmek istiyorsan ürün yorumlarını eksiksiz doldurman, stoklarla sınırlı ürünlerimizi deneme şansını artıracaktır.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Ürünler, ilgili markaların hedef kitlesinin senin profiline uygunluğuna göre tanımlanmaktadır. Senin profilinin uygunluğu ise Denebunu’ya üye olurken doldurmuş olduğun anket sayesinde belirlenmektedir. Profilini ne kadar doldurursan, ürün deneme şansın o kadar artacaktır. Önceden denediğin ürünler hakkında yanıtlamadığın sorular varsa, onları da yanıtlamanı öneririz çünkü yorumlarını eksiksiz doldurman yeni ürünleri deneme şansını artıracaktır.

BU ÇOK ÖNEMLİ: Her zaman profiline tanımlı bir aylık kutu göremeyebilirsin. Eğer o ay kutu içerisindeki markaların ortak hedef kitlesindeki kriterlere uymuyorsan profiline kutu tanımlanmayabilir. Yaş, cinsiyet, ilgi alanları gibi genel filtrelerin yanı sıra; alışveriş ve tüketim alışkanlıkları gibi detaylı hedeflemeler de yapılmaktadır. Bu kriterleri o ayki markalar belirlemektedir. Denebunu yalnızca marka ve markanın ulaşmak istediği hedef kitle arasında bir aracıdır.

Profiline tanımlı olan kutuyu belirlenen süresi içerisinde talep etmezsen, kutu hakkın başka bir üyeye geçiyor. Eğer profiline tanımlı bir ücretsiz kutu varsa, e-posta ile bilgilendirme alırsın. Diğer fırsatlardan haberdar olmak için ise Üyelik Bilgiler’inde bulunan “Denebunu’dan Haberdar Olmak İstiyorum” kutucuğunu işaretlemesin. Ayrıca Instagram hesabımızı takip ederek tüm kutulardan anında haberdar olabilirsin!

Unutma, Denebunu kutuları, abonelik usulü değildir; yani kutu alabilmen için yalnızca profilini doldurmuş olman yetmez. Profiline tanımlı bir kutu olduğunda belirlenen süre içerisinde onu “Hemen Ücretsiz Gönder!” butonuna basarak talep etmen gerekmektedir.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Ürün yorumları sürelidir ve bu süre denediğin ürünlere göre 15-30 gün arasında değişmektedir. Denediğin ürünler hakkında yorum yapman için ne kadar süre kaldığını ‘’Ürün Yorumlarım’’ sayfasından takip edebilirsin.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Kişiye özel sunduğumuz ürünler, üyelerimizin profil farklılıkları doğrultusunda değişiklik gösterebilir. Ürünlerin hangi hedef kitleye gideceğini o ay kutunun içerisindeki markaların istediği filtreler belirlemektedir. Yaş, cinsiyet, ilgi alanları gibi genel filtrelerin yanı sıra; alışveriş ve tüketim alışkanlıkları gibi detaylı hedeflemeler de yapılmaktadır. Denebunu olarak markaların hedef kitlelerine müdahale edememekle birlikte; ürünlerin doğru hedef kitleye ulaştırılmasından sorumluyuz.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Denediğin ürünler ile ilgili ürün yorumlarını, kutun teslim edildikten sonra aktif olan “Ürün Yorumlarım” sayfasındaki sorularımızı yanıtlayarak yapabilirsin.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Aylık kutularımız ya da belirli aralıklarla sunduğumuz Exclusive kutularımız, iş birliği yaptığımız markaların bize iletmiş oldukları hedef kitlelere ve denetmek istedikleri ürünlerin adetlerine bağlı olarak sunulmaktadır. Her ay kutuların içerisinde bulunan markalar ve hedef kitleleri değiştiği için; her ay hangi filtrelerin olacağını şimdiden öngöremiyoruz. Bu yüzden de her ay kutu deneme garantisini veremiyoruz.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Profiline tanımlı bir kutu olduğunda sana bilgilendirici e-posta atacağız. Aynı zamanda profilinin sağ üst köşesinde bulunan “Aylık Kutular” sekmesinden profiline tanımlı kutu olup olmadığını kontrol edebilirsin. Ayrıca Instagram hesabımızı takip ederek tüm kutulardan anında haberdar olabilirsin!

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Aylık Kutular ve Teslimat

Denebunu kutunun sorunsuz bir şekilde sana teslim edilebilmesi için alıcı bilgilerini ve adresini eksiksiz ve doğru doldurmalı, bilgilendirme yapabilmemiz için de cep telefonu numaranı mutlaka paylaşmalısın.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Böyle bir durumla karşılaştığın an sorununu info@denebunu.com adresinden bizimle paylaşabilirsin, biz de en kısa sürede sorununu çözmeye çalışıyor olacağız.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Siparişler, iş günlerinde kargoya verilmektedir (Cumartesi, Pazar ve resmi tatiller hariç). Kutunu talep ettikten sonra karşına çıkacak ekranda kutunun hangi tarihte kargoya verilmiş olacağını da görebilirsin. Teslimatlarımız anlaşmalı olduğumuz kargo partnerlerimiz tarafından gerçekleştirilecektir.

Teslimat anında adreste bulunulmaması durumunda kargo görevlisi "Haber Formu" bırakacaktır. Bu durumda siparişini 3 gün içinde bulunduğu kargo şubesinden teslim alman gerekmektedir. Denebunu Aylık Kutular Teslimat Politikamız gereği; Denebunu Aylık Kutu siparişlerimiz 7-10 iş günü içerisinde teslimat adresine ulaştırılacaktır. 

Teslim alınmayan Denebunu Aylık Kutu siparişleri iade olur, iade olunan bu siparişler için yeni bir gönderim yapılmaz. Denebunu Aylık Kutu siparişlerine ait bir sipariş oluşturulduktan sonra, iptal ve iade işlemi yapılamaz. 

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Denebunu.com sitesine girerek ‘’Kutularım’’ sayfasından ‘’Detaylar’’ sekmesine tıklayarak kutunun teslimat aşamalarını kolayca görüntüleyebilirsin.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Siparişin oluşturulduktan sonra ilgili sipariş için ne yazık ki adres değişikliği yapılamamaktadır. Adres değişikliklerini siparişini tamamlamadan önce ‘’Adreslerim’’ sayfasından gerçekleştirmelisin. Belirttiğin adreste bulunmaman durumunda ise Denebunu siparişin iade olur ve yenisi gönderilemez

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Aylık kutu siparişleri iptal veya iade edilememektedir.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Kargo bedeli tamamen denebunu.com tarafından karşılanmaktadır.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Teslimat adresi olarak belirttiğin adres ev adresi ise, kimlik kontrolü ile birlikte evde bulunan yakınlarına teslim edilir. Adreste kimse bulunmuyor ise, kargo görevlisi ‘’Haber Formu’’ bırakır ve siparişin ilgili kargo merkezine geri döner. 3 iş günü içerisinde ilgili kargo şubesinden kutunu teslim alabilirsin.

Teslimat adresi olarak belirttiğin adres iş yeri adresi ise, iş yerinin çalışma durumuna bağlı olarak kutun resepsiyondaki ya da muhaberattaki sorumlu kişiye teslim edilir.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Siparişin ulaştığında, kargo görevlisi yanındayken Denebunu kutunu kontrol etmeni ve kargonun eksik ya da hatalı gelmesi durumunda kargo görevlisinden tutanak rica etmeni öneririz. Eğer bu adımı atladıysan ve kutun ile ilgili herhangi bir hata olduğunu sonradan fark ettiysen sorununu bize info@denebunu.com adresinden de iletebilirsin.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Referans kodu, ürün talep ettiğin zaman ilgili Denebunu kutun için oluşturmuş olduğumuz özel bir koddur. Referans kodunu kutu talep ettikten sonra karşına çıkacak ‘’Tebrikler’’ ekranından ve ‘’Denebunu Kutularım’’ sekmesinden ulaşabilirsin. Denebunu kutun ile ilgili her konuda bu referans kodu ile bizimle iletişime geçebilirsin. Referans kodun, ilgili Denebunu kutunu temsil ederken, aynı zamanda dağıtım firmamız üzerinden kargonun takibini yapabileceğin takip kodu olarak da kullanılmaktadır.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Talep edeceğiniz tüm aylık kutular anlaşmalı kargo partnerlerimiz tarafından size ulaştırılacaktır.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Mahallenizi, sokağınızı veya adresinizle ilgili bir bilgiyi bulamıyorsanız, lütfen sistemin kabul etmesi için herhangi bir mahalle, sokak seçip; daha sonra kutunuzun gönderilmesini istediğiniz açık adresi detaylıca info@denebunu.com adresimize iletiniz.
İletinizin ardından en kısa sürede gerekli düzenleme yapılacaktır.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Exclusive Kutular ve Teslimat

Exclusive kutular, seçkin markaların lüks tüketim ve kozmetik ürünlerini piyasa fiyatlarının çok altında sunan ve daha uzun süreli denemek isteyen üyelerimiz için oluşturduğumuz kutularımızdır. Aylık kutularımızdan farkı, içerisindeki ürünlerin orijinal boy veya seyahat boy olması ve bu sayede daha uzun süreli bir kullanım deneyimi sağlamasıdır. Exclusive kutuları satın almak senin isteğine bağlı olup aylık kutu talep etme şansını etkilemez.

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Denebunu Exclusive kutu siparişlerinize tarafınıza 5-7 iş günü içerisinde ulaştırılacaktır. Merkezi olmayan bölgelere yapılan teslimatlarda, teslimat süresi 7-10 iş günü arası değişiklik gösterebilir. 

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Kutunuzun içerisindeki ürünlerin ambalajının açılmamış olması ve kullanılmamış olması şartıyla neden belirterek teslim aldığınız tarihten itibaren 14 (ondört) gün içinde kutunuzu iade edebilirsiniz. Talebinizi info@denebunu.com adresine e-posta göndererek veya iş günleri ve mesai saatleri içerisinde 0850 888 13 65 numaralı telefonu arayarak Denebunu Müşteri Temsilcimize bildirebilirsiniz. 

Bu cevabı yeterli buldun mu?

 

Evet  Hayır

Aradığın cevabı bulamadın mı?

İletişim